DSC1103NL2-100.0000
Mfr.Part #
DSC1103NL2-100.0000
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
MEMS OSC AUTO LOWPWR -40C-105C
Current - Supply (Disable) (Max) :
95μA
Voltage - Supply :
2.25V ~ 3.63V
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Frequency Stability :
±25ppm
Spread Spectrum Bandwidth :
Function :
Standby (Power Down)
Current - Supply (Max) :
32mA
Series :
DSC1103
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Output :
LVDS
Package :
Tube
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Frequency :
100 MHz
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)