DSC1103CE1-148.5000
Mfr.Part #
DSC1103CE1-148.5000
Description
MEMS OSC XO 148.5000MHZ LVDS SMD
Current - Supply (Max) :
32mA
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Max Supply Voltage :
3.6V
Base Resonator :
MEMS
Load Capacitance :
2pF
Packaging :
Tube
Mounting Type :
Surface Mount
Max Operating Temperature :
70°C
Absolute Pull Range (APR) :
Current - Supply (Disable) (Max) :
95μA
Width :
2.4892mm
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Frequency :
148.5MHz
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Max Supply Current :
32mA
Frequency Stability :
±50ppm
Min Operating Temperature :
-20°C
Package :
Tube
Output :
LVDS
Termination :
SMD/SMT
Function :
Standby (Power Down)
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Series :
DSC1103
Ratings :
AEC-Q100
Base Product Number :
DSC1103
Min Supply Voltage :
2.25V
Height :
889μm
Voltage - Supply :
2.25V~3.63V
Spread Spectrum Bandwidth :
Length :
3.2004mm