DSC1101CI5-024.7500
Mfr.Part #
DSC1101CI5-024.7500
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
MEMS OSC XO 24.7500MHZ CMOS SMD
Oscillators
Min Supply Voltage :
2.25V
Current - Supply (Max) :
35mA
Width :
2.4892mm
Max Operating Temperature :
85°C
Base Resonator :
MEMS
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Package :
Tube
Current - Supply (Disable) (Max) :
95μA
Series :
DSC1101
Min Operating Temperature :
-40°C
Height :
889μm
Absolute Pull Range (APR) :
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Max Supply Voltage :
3.6V
Mounting Type :
Surface Mount
Termination :
Solder
Frequency Stability :
±10ppm
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Product Status :
Active
Mount :
Base Product Number :
DSC1101
RoHS :
Compliant
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Function :
Standby (Power Down)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
3.2004mm
Max Supply Current :
35mA
Frequency :
24.75MHz
Packaging :
Tube
Output :
CMOS
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Load Capacitance :
15pF
Max Duty Cycle :
55 %
Ratings :
Voltage - Supply :
2.25V~3.6V