DSC1030BE1-024.5760
Mfr.Part #
DSC1030BE1-024.5760
Description
MEMS OSC XO 24.5760MHZ CMOS SMD
Package :
Tube
Current - Supply (Max) :
10mA
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Current - Supply (Disable) (Max) :
1μA
Max Supply Current :
10mA
Packaging :
Tube
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Function :
Standby (Power Down)
Height :
889μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
3.2004mm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Base Product Number :
DSC1030
Frequency :
24.576MHz
Absolute Pull Range (APR) :
Length :
5.0038mm
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Voltage - Supply :
3V
Max Operating Temperature :
70°C
Series :
DSC1030, PureSilicon™
Min Operating Temperature :
-20°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Frequency Stability :
±50ppm