DSC1030BC1-024.5760T
Mfr.Part #
DSC1030BC1-024.5760T
Package / Case
4-SMD, No Lead
Description
MEMS OSC XO 24.5760MHZ CMOS SMD
Frequency Stability :
±50ppm
Termination :
Solder
Package :
Tape and Reel (TR)
Length :
5.0038mm
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Operating Temperature :
0°C~70°C
Width :
3.2004mm
Min Operating Temperature :
0°C
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Voltage - Supply :
3V
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Function :
Standby (Power Down)
Max Supply Voltage :
3.3V
Load Capacitance :
15pF
3 (168 Hours)
Max Duty Cycle :
55 %
Series :
DSC1030, PureSilicon™
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Current - Supply (Max) :
3mA Typ
Max Operating Temperature :
70°C
Max Supply Current :
3mA
Height :
889μm
Frequency :
24.576MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Base Resonator :
MEMS
Mount :
Surface Mount
Operating Supply Voltage :
3V
Min Supply Voltage :
2.7V