DSC1025DE2-024.0000
Mfr.Part #
DSC1025DE2-024.0000
Package / Case
4-SMD, No Lead
Description
MEMS OSC XO 24.0000MHZ CMOS SMD
Output :
CMOS
Base Product Number :
DSC1025
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Frequency :
24MHz
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Max Supply Current :
10mA
Spread Spectrum Bandwidth :
Voltage - Supply :
2.5V
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Max Operating Temperature :
70°C
Function :
Standby (Power Down)
Height :
889μm
Frequency Stability :
±25ppm
Width :
2.0066mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Absolute Pull Range (APR) :
Ratings :
Package :
Tube
Packaging :
Tube
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Mounting Type :
Surface Mount
Mount :
Surface Mount
Current - Supply (Disable) (Max) :
1μA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Min Operating Temperature :
-20°C
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Current - Supply (Max) :
10mA
Series :
DSC1025
Length :
2.4892mm