DSA6001JI1B-032K768VAO
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DSA6001JI1B-032K768VAO
Manufacturer
Microchip Technology
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
MEMS OSC AUTO LOWPWR -40C-85C
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
Oscillators
Absolute Pull Range (APR) :
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Supply :
1.8V ~ 3.3V
Frequency Stability :
±50ppm
Product Status :
Active
Package :
Tube
Current - Supply (Disable) (Max) :
Function :
Enable/Disable
Base Resonator :
MEMS
Output :
CMOS
Size / Dimension :
0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm)
Ratings :
AEC-Q100
Frequency :
32.768 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Current - Supply (Max) :
1.3mA (Typ)
Type :
XO (Standard)
Spread Spectrum Bandwidth :
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)