DS1845E-100/T&R
Mfr.Part #
DS1845E-100/T&R
Package / Case
14-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Published :
Supplier Device Package :
14-TSSOP
Package / Case :
14-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Number of Circuits :
2
Memory Type :
Non-Volatile
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Resistance :
100kOhm
Number of Taps :
Voltage - Supply :
2.7V~5.5V
Base Part Number :
DS1845
Resistance - Wiper (Ω) (Typ) :
500
Tolerance :
±20%
Interface :
I2C
Temperature Coefficient (Typ) :
750ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
6 Weeks
Datasheets
DS1845E-100/T&R
Introducing Digital Potentiometers Analog Devices, Inc. DS1845E-100/T&R from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:14-TSSOP (0.173, 4.40mm Width), Operating Temperature:-40°C~85°C, Base Part Number:DS1845, Mounting Type:Surface Mount, DS1845E-100/T&R pinout, DS1845E-100/T&R datasheet PDF, DS1845E-100/T&R amp .Beyond Digital Potentiometers Analog Devices, Inc. DS1845E-100/T&R ,we also offer AD5165BUJZ100-R7, DS3904U-020+T&R, MAX5400EKA+T, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.