DS1330WP-100IND+
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DS1330WP-100IND+
Manufacturer
Analog Devices, Inc.
Package / Case
34-PowerCap™ Module
Manufacturer :
Analog Devices, Inc.
Product Category :
Memory
Number of Pins :
34
ECCN Code :
EAR99
Published :
HTS Code :
Lead Free :
Lead Free
Factory Lead Time :
6 Weeks
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Memory Interface :
Parallel
Base Part Number :
DS1330W
Pin Count :
34
Access Time (Max) :
100 ns
Operating Supply Voltage :
3.3V
Packaging :
Tube
Additional Feature :
10 YEAR DATA RETENTION
Supply Voltage-Max (Vsup) :
3.6V
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Standby Current-Max :
0.00025A
Memory Width :
8
Voltage - Supply :
3V~3.6V
Supply Voltage :
3.3V
JESD-609 Code :
e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Write Cycle Time - Word, Page :
100ns
Memory Size :
256Kb 32K x 8
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Supply Current-Max :
0.05mA
Operating Mode :
ASYNCHRONOUS
Pbfree Code :
yes
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Terminal Position :
Dual
Memory Type :
Non-Volatile
Memory Format :
NVSRAM
Qualification Status :
Not Qualified
Supply Voltage-Min (Vsup) :
3V
Data Bus Width :
8B
Number of Functions :
1
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
34-PowerCap™ Module
Number of Terminations :
Frequency :
100GHz
Organization :
32KX8
Surface Mount :
yes
Operating Supply Current :
50mA