DS1230YP-70IND
Mfr.Part #
DS1230YP-70IND
Package / Case
34-PowerCap™ Module
Product Category :
Memory
JESD-609 Code :
e3
Standby Current-Max :
0.0006A
Package / Case :
34-PowerCap™ Module
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Supply Voltage :
5V
Organization :
32KX8
Terminal Pitch :
1.27mm
Number of Functions :
1
ECCN Code :
EAR99
Pin Count :
34
Access Time (Max) :
70 ns
Write Cycle Time - Word, Page :
70ns
Radiation Hardening :
No
Terminal Position :
Dual
Voltage - Supply :
4.5V~5.5V
Factory Lead Time :
15 Weeks
Surface Mount :
yes
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
40
Peak Reflow Temperature (Cel) :
245
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
34
Operating Supply Current :
85mA
Height Seated (Max) :
6.85mm
Memory Format :
NVSRAM
Number of Pins :
Memory Size :
256Kb 32K x 8
Memory Width :
8
Published :
HTS Code :
Memory Interface :
Parallel
Packaging :
Tube
Base Part Number :
DS1230Y
Frequency :
70GHz
Data Bus Width :
8B
Memory Type :
Non-Volatile
Power Supplies :
5V
Length :
25.019mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Operating Supply Voltage :
5V