DS1077LZ-40+T&R
Mfr.Part #
DS1077LZ-40+T&R
Package / Case
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Description
IC OSC DUAL FX FREQ PROG 8-SOIC
Programmable Timers and Oscillators
Operating Supply Current :
15mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Factory Lead Time :
11 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Pins :
8
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Max Operating Temperature :
85°C
Frequency :
4.87kHz~40MHz
Supplier Device Package :
8-SOIC
Min Operating Temperature :
-40°C
Type :
Oscillator, Fixed Frequency (Dual)
Mount :
Surface Mount
Series :
EconOscillator™
Voltage - Supply :
2.7V~3.6V
Base Part Number :
DS1077L
Current - Supply :
15mA
Datasheets
DS1077LZ-40+T&R
Introducing Programmable Timers and Oscillators Analog Devices, Inc. DS1077LZ-40+T&R from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:8-SOIC (0.154, 3.90mm Width), Mounting Type:Surface Mount, Number of Pins:8, Operating Temperature:-40°C~85°C, Type:Oscillator, Fixed Frequency (Dual), Base Part Number:DS1077L, DS1077LZ-40+T&R pinout, DS1077LZ-40+T&R datasheet PDF, DS1077LZ-40+T&R amp .Beyond Programmable Timers and Oscillators Analog Devices, Inc. DS1077LZ-40+T&R ,we also offer LMC555CN/NOPB, ICM7555ISA+T, LM555CM, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Analog Devices, Inc. DS1077LZ-40+T&R
Programmable Timers and Oscillators Analog Devices, Inc. DS1077LZ-40+T&R Overview
DS1077LZ-40+T&R Features
DS1077LZ-40+T&R Applications
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Texas Instruments
    IC OSC SGL TIMER 100KHZ 8-SOIC
  • Texas Instruments
    IC OSC SGL TIMER 100KHZ 8-SOIC
    IC OSC SGL TIMER 100KHZ 8-SOIC
    IC OSC PROG TIMER 100KHZ 14SOIC
  • Nexperia
    IC OSC PROG TIMER 36MHZ 14SOIC