DS1-20-0001
Mfr.Part #
DS1-20-0001
Manufacturer
SCHURTER
Package / Case
Radial
Description
CMC 630MA 2LN TH
Stock
60
In Stock :
60
Manufacturer :
SCHURTER
Product Category :
Common Mode Chokes
DC Current :
630mA
Number of Lines :
2
Depth :
20mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Max DC Current :
630mA
Tolerance :
15%
Construction :
Potted Case
Package / Case :
Radial
Published :
2013
Lead Pitch :
15mm
Packaging :
Bulk
Terminal Shape :
Wire
Self Resonant Frequency :
1.2MHz
ECCN Code :
EAR99
HTS Code :
Voltage - Rated DC :
600V
Shielding :
No
Mount :
Through Hole
Inductance :
1 mH
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Size / Dimension :
0.787Lx0.787W 20.00mmx20.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Vendor Undefined
Factory Lead Time :
23 Weeks
Series :
DS
Case/Size Code :
7979
Lead Length :
8mm
Number of Functions :
1
Current Rating :
630mA
Weight :
12.000013g
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Military Standard :
Not
DC Resistance (DCR) (Max) :
700mOhm
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Radiation Hardening :
No
Mounting Type :
Through Hole
Height :
15.0114mm
Datasheets
DS1-20-0001
SCHURTER DS1-20-0001
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD