DRP-24V48W1AZ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DRP-24V48W1AZ
Manufacturer
Delta Electronics
Description
AC/DC CONVERTER 24V 48W
Manufacturer :
Delta Electronics
Product Category :
Mount :
DIN Rail
Voltage - Isolation :
4kV
Size / Dimension :
3.96Lx1.26W x 3.94 H 100.6mmx32.0mmx100.0mm
Type :
Enclosed
Feature :
Adjustable Output, DC Input Capable, Load Sharing, Universal Input
Efficiency :
85%
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-20°C~70°C With Derating
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Applications :
ITE (Commercial)
Max Power Dissipation :
48W
Height :
100.076mm
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Mounting Type :
DIN Rail
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Voltage - Input :
85V~264VAC
Lead Free :
Lead Free
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Approval Agency :
CB, CE, CSA, cULus, cURus
Series :
CliQ (48W)
Factory Lead Time :
2 Weeks
Max Output Current :
2A
Voltage - Output 1 :
24V
Pbfree Code :
yes
Power (Watts) :
48W