DRA125-471-R
Mfr.Part #
DRA125-471-R
Description
FIXED IND 470UH 826MA 790MOHM SM
DC Resistance (DCR) :
790mOhm
Current Rating :
826mA
Max DC Current :
826mA
Tolerance :
±20%
Height :
6mm
Max Operating Temperature :
165°C
Operating Temperature :
-40°C~165°C
Test Frequency :
100kHz
Height Seated (Max) :
0.236 6.00mm
Depth :
12.5mm
Current Rating (Amps) :
826mA
Width :
12.5mm
Inductance Tolerance :
20%
RMS Current (Irms) :
826mA
Self Resonant Frequency :
100kHz
Inductance :
470μH
Size / Dimension :
0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm
Current - Saturation :
1.006A
Min Operating Temperature :
-40°C
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Length :
12.5mm
Datasheets
DRA125-471-R
Eaton-Electronics Division DRA125-471-R
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD