DRA125-470-R
Mfr.Part #
DRA125-470-R
Description
FIXED IND 47UH 2.59A 81 MOHM SMD
Max Operating Temperature :
165°C
Current :
2.005A
Weight :
3.628739g
Depth :
12.5mm
Height :
6mm
Tolerance :
±20%
Inductance :
47μH
Factory Lead Time :
14 Weeks
Current Rating (Amps) :
2.59A
Operating Temperature :
-40°C~165°C
Min Operating Temperature :
-40°C
Max DC Current :
2.59A
RMS Current (Irms) :
2.59A
Current Rating :
2.59A
Length :
12.5mm
Test Frequency :
100kHz
1 (Unlimited)
Radiation Hardening :
No
Current - Saturation :
3.13A
DC Resistance (DCR) :
81mOhm
Number of Pins :
2
Shielded
Lead Pitch :
7.5mm
Width :
12.4968mm
Height Seated (Max) :
0.236 6.00mm
Self Resonant Frequency :
100kHz
Size / Dimension :
0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm
Inductance Tolerance :
20%
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Published :
Datasheets
DRA125-470-R
Eaton-Electronics Division DRA125-470-R
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD