DRA125-2R2-R
Mfr.Part #
DRA125-2R2-R
Description
FIXED IND 2.2UH 10.61A 4.8 MOHM
Stock
27
In Stock :
27
Self Resonant Frequency :
100kHz
Current Rating (Amps) :
10.61A
Current Rating :
10.61A
Current - Saturation :
15.09A
Max DC Current :
10.61A
Test Frequency :
100kHz
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.236 6.00mm
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Height :
6mm
DC Resistance (DCR) :
4.8mOhm
Published :
2007
Max Operating Temperature :
165°C
Size / Dimension :
0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm
Operating Temperature :
-40°C~165°C
Inductance :
2.2μH
Depth :
12.5mm
Width :
12.4968mm
Length :
12.5mm
Military Standard :
Not
Current :
18.47A
Inductance Tolerance :
20%
Min Operating Temperature :
-40°C
Datasheets
DRA125-2R2-R
Eaton-Electronics Division DRA125-2R2-R
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD