DRA125-1R5-R
Mfr.Part #
DRA125-1R5-R
Description
FIXED IND 1.5UH 12.89A 3.3 MOHM
Current Rating (Amps) :
12.89A
Length :
12.5mm
Size / Dimension :
0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm
Height :
6mm
Max Operating Temperature :
165°C
Current - Saturation :
18.44A
Depth :
12.5mm
Min Operating Temperature :
-40°C
Inductance :
1.5μH
Operating Temperature :
-40°C~165°C
Tolerance :
±20%
Width :
12.4968mm
Height Seated (Max) :
0.236 6.00mm
Test Frequency :
100kHz
Self Resonant Frequency :
100kHz
Max DC Current :
12.89A
DC Resistance (DCR) :
3.3MOhm
Current Rating :
12.89A
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Inductance Tolerance :
20%
Datasheets
DRA125-1R5-R
Eaton-Electronics Division DRA125-1R5-R
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD