DR74-R33-R
Mfr.Part #
DR74-R33-R
Description
FIXED IND 330NH 6.26A 7.4MOHM SM
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Width :
7.6mm
Size / Dimension :
0.299Lx0.299W 7.60mmx7.60mm
DC Resistance (DCR) :
7.4mOhm
Max DC Current :
18.4A
Height Seated (Max) :
0.171 4.35mm
Current Rating :
6.26A
Inductance :
330nH
Tolerance :
±20%
Self Resonant Frequency :
100kHz
Length :
7.6mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Inductance Tolerance :
20%
Current - Saturation :
18.4A
Depth :
7.6mm
Series Resistance :
7.4mOhm
Current :
172mA
Min Operating Temperature :
-40°C
Current Rating (Amps) :
6.26A
RMS Current (Irms) :
6.26A
Max Operating Temperature :
125°C
Factory Lead Time :
6 Weeks
Test Frequency :
100kHz
Height :
4.35mm
Datasheets
DR74-R33-R
Eaton-Electronics Division DR74-R33-R
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD