DPS240050UPS-P12/RP
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DPS240050UPS-P12/RP
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 12W
Manufacturer :
Bel
Product Category :
Form :
Wall Mount (Class II)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 0.7mm I.D. x 2.35mm O.D. x 9.5mm
Voltage - Output :
24V
Input Type :
Fixed Blade
Cord Length :
72 1.83m
Power (Watts) :
12W
Published :
Polarization :
Positive Center
Region Utilized :
North America
Voltage - Input :
90V~264VAC
Operating Temperature :
10°C~40°C
Current - Output (Max) :
500mA
Applications :
ITE (Commercial)
Efficiency :
65%
Input Connector :
NEMA 1-15P
Size / Dimension :
2.36Lx1.73W x 0.98 H 60.0mmx44.0mmx25.0mm