DPS180055UPS-P12/RP
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DPS180055UPS-P12/RP
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC WALL MNT ADAPTER 18V 9.9W
Manufacturer :
Bel
Product Category :
Efficiency :
65%
Power (Watts) :
9.9W
Applications :
ITE (Commercial)
Output Power :
10W
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Output :
18V
Polarity :
Positive
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 0.7mm I.D. x 2.35mm O.D. x 9.5mm
Polarization :
Positive Center
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Max Output Current :
550mA
Published :
Connector Type :
PLUG
Output Current :
550mA
Mount :
Wall
Size / Dimension :
2.36Lx1.73W x 0.98 H 60.0mmx44.0mmx25.0mm
Region Utilized :
North America
Cord Length :
72 1.83m
Max Power Dissipation :
10W
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height :
24.892mm
Form :
Wall Mount (Class II)
Input Connector :
NEMA 1-15P
Operating Temperature :
10°C~40°C
Voltage - Input :
90V~264VAC