DPPM12S18K-F
Mfr.Part #
DPPM12S18K-F
Description
CAP FILM 0.018UF 10% 1.2KVDC RAD
Length :
31mm
Width :
11mm
Voltage - Rated AC :
475V
Voltage - Rated DC :
1.2kV
Capacitance :
0.018μF
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.807 20.50mm
REACH SVHC :
Unknown
Dielectric :
PP
Lead Spacing :
1.043 26.50mm
Bulk
Factory Lead Time :
12 Weeks
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Lead Pitch :
26.4922mm
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE: 475
Published :
Tolerance :
±10%
Number of Pins :
Size / Dimension :
1.220Lx0.433W 31.00mmx11.00mm