DPD090010-P7/RP-SZ
Mfr.Part #
DPD090010-P7/RP-SZ
Description
AC/DC WALL MNT ADAPTER 9V 900MW
Max Output Current :
100mA
Output Power :
1W
Voltage - Input :
120VAC
Voltage - Output :
9V
Polarity :
Positive
Power (Watts) :
900mW
Connector Type :
PLUG
Height :
37.084mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Size / Dimension :
2.15Lx1.67W x 1.46 H 54.6mmx42.5mmx37.0mm
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 1.3mm I.D. x 3.5mm O.D. x 8.5mm
Mount :
Desktop
Input Type :
Fixed Blade
Published :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Max Power Dissipation :
1W
Output Current :
100mA