DP83934CVUL-20
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DP83934CVUL-20
Manufacturer
Texas Instruments
Package / Case
160-BQFP
Datasheet
Download
Description
IC CTRLR ORIENT NETWORK 160QFP
Manufacturer :
Texas Instruments
Product Category :
Controllers
HTS Code :
Standards :
10 Base-T PHY
Bus Compatibility :
NS32532; 68030; 68020
Number of Pins :
160
Operating Supply Current :
140mA
Number of Terminations :
160
Number of Serial I/Os :
2
Package / Case :
160-BQFP
Terminal Position :
QUAD
Terminal Form :
Gull wing
Terminal Pitch :
0.65mm
Address Bus Width :
32
Operating Temperature :
0°C~70°C
Surface Mount :
yes
Reach Compliance Code :
Unknown
Length :
28mm
Data Transfer Rate-Max :
1.25 MBps
Lead Free :
Contains Lead
Supply Voltage :
5V
Packaging :
Tube
Data Encoding/Decoding Method :
NRZ; BIPH-LEVEL(MANCHESTER)
Interface :
Parallel
Low Power Mode :
No
Clock Frequency :
20MHz
Voltage - Supply :
4.75V~5.25V
Width :
28mm
Height Seated (Max) :
3.7mm