DMS150100-P5P-SZ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DMS150100-P5P-SZ
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 15W
Manufacturer :
Bel
Product Category :
Connector Type :
PLUG
Polarization :
Positive Center
Output Current :
1A
Approval Agency :
CE, cULus, TUVgs
Input Type :
Multi-Blade (Included)
Polarity :
Positive
Size / Dimension :
2.91Lx1.71W x 1.34 H 74.0mmx43.5mmx34.0mm
Current - Output (Max) :
1A
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Form :
Wall Mount (Class II)
Mount :
Wall
Height :
34.036mm
Efficiency :
60%
Voltage - Output :
15V
Lead Free :
Contains Lead
Max Output Current :
1A
Max Operating Temperature :
40°C
Weight :
0.463lb 210.01g
Region Utilized :
International
Applications :
ITE (Commercial)
Cord Length :
72 1.83m
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Cable Length :
1.83m
Operating Temperature :
0°C~40°C
Published :
Min Operating Temperature :
0°C
Power (Watts) :
15W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Voltage - Input :
90V~264VAC
Max Power Dissipation :
15W
Input Connector :
Multi-Blade
Width :
43.434mm
Length :
73.914mm
Number of Outputs :
1
Output Power :
15W