DMM4P68K-F
Mfr.Part #
DMM4P68K-F
Description
CAP FILM 0.68UF 10% 400VDC RAD
Through Hole
Lead Free :
Lead Free
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.709 18.00mm
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated AC :
200V
DMM
Dielectric :
PET
Size / Dimension :
1.220Lx0.413W 31.00mmx10.50mm
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 200
Lead Spacing :
1.083 27.50mm
Voltage - Rated DC :
400V
REACH SVHC :
Unknown
Terminal Pitch :
27.5mm
Length :
31mm
Lead Pitch :
27.5082mm
Type :
Width :
10.5mm
Capacitance :
0.68µF