DLP2ADA350HL4L
Mfr.Part #
DLP2ADA350HL4L
Package / Case
0804 (2010 Metric), 8 Lead
Description
CMC 150MA 4LN 35 OHM SMD
Max DC Current :
150mA
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Length :
2mm
Factory Lead Time :
7 Weeks
Width :
1mm
Impedance @ Frequency :
35Ohm @ 100MHz
Current Rating :
150mA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
20%
Number of Lines :
4
DC Resistance (DCR) (Max) :
1Ohm
Size / Dimension :
0.079Lx0.039W 2.00mmx1.00mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Package / Case :
0804 (2010 Metric), 8 Lead
Impedance :
35Ohm
1 (Unlimited)
Voltage - Rated AC :
5V
Rated Voltage :
5V
REACH SVHC :
No SVHC
Height :
914.4μm
Series :
DLP2A
Physical Dimension :
L2.0XB1.0XH0.82 (mm)/L0.079XB0.039XH0.032 (inch)
Number of Functions :
4
Case Code (Imperial) :
Insulation Resistance :
100MOhm
Voltage - Rated DC :
5V
Resistance :
35Ohm
Current :
150mA