DLF162500LT-5028A1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DLF162500LT-5028A1
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
0603 (1608 Metric), 4 PC Pad
Datasheet
Download
Description
RF FILTER LOW PASS 2.45GHZ 0603
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
RF Filters
Termination :
SMD/SMT
Factory Lead Time :
56 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Packaging :
Cut Tape (CT)
Input Impedance :
50Ohm
Frequency :
2.45GHz Center
Filter Type :
Low Pass
Output Impedance :
50Ohm Ω
Number of Pins :
4
Height :
406.4μm
Insertion Loss (dB) :
0.33 dB
Length :
1.6mm
Radiation Hardening :
No
Mount :
Surface Mount
Package / Case :
0603 (1608 Metric), 4 PC Pad
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
0.8mm
Series :
DLF
Max Operating Temperature :
85°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
Min Operating Temperature :
-40°C