DL64R22-19P8-6117
Mfr.Part #
DL64R22-19P8-6117
Description
CONN RCPT MALE 19POS GOLD CRIMP
Circular Connector Assemblies
Voltage - Rated :
600V
Max Operating Temperature :
200°C
Body Material :
Aluminium
Gender :
Receptacle
Current Rating :
7.5A
Termination :
Crimp
Min Operating Temperature :
-55°C