DL64R22-12P6-6117
Mfr.Part #
DL64R22-12P6-6117
Description
CONN RCPT MALE 12POS GOLD CRIMP
Circular Connector Assemblies
Current Rating :
23A
Ratings :
Dust Tight, IP67, Waterproof
Mount :
Bulkhead, Front Side Nut, Panel
Contact Plating :
Gold
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
200°C
Packaging :
Bulk
Reach Compliance Code :
Unknown
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Fastening Type :
Bayonet
Connector Type :
Receptacle
Number of Positions :
12
Termination :
Crimp
Datasheets
DL64R22-12P6-6117
Receptacle 12 Positions Crimp Bulk Bayonet