DL64R20-28P9-6106
Mfr.Part #
DL64R20-28P9-6106
Description
CONN RCPT MALE 28POS GOLD CRIMP
Receptacle
Current Rating :
23A
Max Operating Temperature :
200°C
Packaging :
Bulk
Number of Positions :
28
Contact Plating :
Crimp
Ratings :
Dust Tight, IP67, Waterproof
RoHS Status :
RoHS Compliant
Fastening Type :
Bayonet
Mount :
Bulkhead, Front Side Nut, Panel
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
DL64R20-28P9-6106
Receptacle 28 Positions Crimp Bulk Bayonet