DL60R24-57S8-6117
Mfr.Part #
DL60R24-57S8-6117
Description
CONN RCPT FMALE 57POS GOLD CRIMP
Product Category :
Circular Connector Assemblies
Receptacle
Max Operating Temperature :
200°C
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Fastening Type :
Bayonet
Voltage - Rated :
600V
Aluminium
Current Rating :
23A