DJT16F25-19PN
Mfr.Part #
DJT16F25-19PN
Description
CONN PLUG MALE 19POS GOLD CRIMP
Environment Resistant
Plating - Body :
Electroless Nickel
Fastening Type :
Bayonet
Contact Plating :
Gold
Max Operating Temperature :
175°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Current Rating :
23A
Number of Positions :
19
Connector Type :
Circular, Plug
REACH SVHC :
Unknown
Number of Contacts :
19
RoHS Status :
RoHS Compliant
Datasheets
DJT16F25-19PN
Circular, Plug 19 Positions Crimp Bulk Bayonet