DJT16F25-19HC
Mfr.Part #
DJT16F25-19HC
Description
CONN PLUG MALE 19POS GOLD CRIMP
Orientation :
C
Body Plating :
Electroless Nickel
Current Rating :
23A
Connector Type :
Plug, Male Pins
Published :
Max Operating Temperature :
175°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Feature :
Shielded
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Shell Size - Insert :
Number of Positions :
19
Aluminium
Contact Plating :
Gold
Current Rating (Amps) :
23A
Number of Contacts :
19
Color :
Silver
Factory Lead Time :
12 Weeks
Shell Finish :
Nickel
Datasheets
DJT16F25-19HC
Plug, Male Pins Aluminum Free Hanging (In-Line) 19 Positions Crimp Gold Nickel Bulk C Bayonet Lock