DJT16F19-32SN
Mfr.Part #
DJT16F19-32SN
Description
CONN PLUG FMALE 32POS GOLD CRIMP
Connector Type :
Plug, Female Sockets
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Body Plating :
Electroless Nickel
Current Rating :
7.5A
Orientation :
N (Normal)
Shell Finish :
Nickel
Number of Positions :
32
Color :
Silver
Datasheets
DJT16F19-32SN
Plug, Female Sockets Aluminum Free Hanging (In-Line) 32 Positions Crimp Gold Nickel Bulk N (Normal) Bayonet Lock