DJT16F19-32SC
Mfr.Part #
DJT16F19-32SC
Description
CONN PLUG FMALE 32POS GOLD CRIMP
Shell Finish :
Nickel
Orientation :
C
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Color :
Silver
Current Rating :
7.5A
Body Plating :
Electroless Nickel
Connector Type :
Plug, Female Sockets
Number of Positions :
32
Datasheets
DJT16F19-32SC
Plug, Female Sockets Aluminum Free Hanging (In-Line) 32 Positions Crimp Gold Nickel Bulk C Bayonet Lock