DJT16F19-11AA
Mfr.Part #
DJT16F19-11AA
Description
CONN PLUG HSG MALE 11POS INLINE
Product Category :
Circular Connector Housings
Connector Type :
Circular, Crimp, Plug
Packaging :
Bulk
Contact Plating :
Gold
RoHS Status :
RoHS Compliant
Fastening Type :
Bayonet
Feature :
Free Hanging
Plating - Body :
Electroless Nickel
Termination :
Crimp
Gender :
Male
Number of Contacts :
11
Datasheets
DJT16F19-11AA
Circular, Crimp, Plug Bulk Bayonet
DJT16F19-11AA Overview
DJT16F19-11AA Features
DJT16F19-11AA Applications
There are a lot of TE Connectivity / Deutsch
DJT16F19-11AA Circular Connectors applications.
  • Digital signal processing
  • Scientific instruments
  • Rotary encoder
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
  • Scientific instruments.
  • Music reproduction technology
  • Communication Systems
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT