DJT16F17-26BN
Mfr.Part #
DJT16F17-26BN
Description
CONN PLUG HSG FMALE 26POS INLINE
Product Category :
Circular Connector Housings
Number of Positions :
26
Fastening Type :
Bayonet
REACH SVHC :
Unknown
Contact Plating :
Gold
Number of Contacts :
26
Gender :
FEMALE
Connector Type :
Circular, Crimp, Plug
RoHS Status :
RoHS Compliant
Plating - Body :
Electroless Nickel
Feature :
Datasheets
DJT16F17-26BN
Circular, Crimp, Plug 26 Positions Bulk Bayonet
DJT16F17-26BN Overview
DJT16F17-26BN Features
DJT16F17-26BN Applications
There are a lot of TE Connectivity
DJT16F17-26BN Circular Connectors applications.
  • Cell Phones
  • Digital Multimeters, PLC's (Programming Logic Controllers)
  • RADAR processing, digital oscilloscopes
  • CMOS Image sensors for mobile applications
  • Medical Instrumentation and medical imaging
  • Music recording
  • Digital signal processing
  • Scientific instruments
  • Rotary encoder
  • Displaying
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT