DJT16F17-26BB
Mfr.Part #
DJT16F17-26BB
Description
CONN PLG HSG FMALE 26POS INLINE
Product Category :
Circular Connector Housings
Contact Plating :
Gold
Connector Type :
Circular, Crimp, Plug
Gender :
FEMALE
Feature :
Unknown
Number of Contacts :
26
Fastening Type :
Bayonet
Plating - Body :
Aluminium
Number of Positions :
26
RoHS Status :
RoHS Compliant
Datasheets
DJT16F17-26BB
Circular, Crimp, Plug 26 Positions Bulk Bayonet
DJT16F17-26BB Overview
DJT16F17-26BB Features
DJT16F17-26BB Applications
There are a lot of TE Connectivity / Deutsch
DJT16F17-26BB Circular Connectors applications.
  • Cell Phones
  • Digital Multimeters, PLC's (Programming Logic Controllers)
  • RADAR processing, digital oscilloscopes
  • CMOS Image sensors for mobile applications
  • Medical Instrumentation and medical imaging
  • Music recording
  • Digital signal processing
  • Scientific instruments
  • Rotary encoder
  • Displaying
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT