DJT16F17-26AB
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DJT16F17-26AB
Manufacturer
TE Connectivity DEUTSCH Connectors
Description
CONN PLUG HSG MALE 26POS INLINE
Manufacturer :
Product Category :
Circular Connector Housings
Termination :
Crimp
Gender :
Male
Connector Type :
Circular, Crimp, Plug
RoHS Status :
RoHS Compliant
Packaging :
Bulk
Body Material :
Aluminium
Fastening Type :
Bayonet
Feature :
Shielded
REACH SVHC :
Unknown
Plating - Body :
Electroless Nickel
Contact Plating :
Gold
Number of Contacts :
26
Ratings :
Environment Resistant
Mount :
Free Hanging
Datasheets
DJT16F17-26AB
Circular, Crimp, Plug Bulk Bayonet
DJT16F17-26AB Overview
DJT16F17-26AB Features
DJT16F17-26AB Applications
There are a lot of TE Connectivity / Deutsch
DJT16F17-26AB Circular Connectors applications.
  • Music recording
  • Digital signal processing
  • Scientific instruments
  • Rotary encoder
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
  • Scientific instruments.
  • Music reproduction technology
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT