DJT16F15-18SC
Mfr.Part #
DJT16F15-18SC
Description
CONN PLUG FMALE 18POS GOLD CRIMP
Current Rating :
7.5A
REACH SVHC :
No SVHC
Reach Compliance Code :
Orientation :
C
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Number of Positions :
18
Datasheets
DJT16F15-18SC
Plug, Female Sockets Aluminum Free Hanging (In-Line) 18 Positions Crimp Gold Nickel Bulk C Bayonet Lock