DJT16E25-61SN
Mfr.Part #
DJT16E25-61SN
Description
CONN PLUG FMALE 61POS GOLD CRIMP
Connector Type :
Plug, Female Sockets
Free Hanging (In-Line)
Factory Lead Time :
18 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Current Rating :
7.5A
Orientation :
N (Normal)
Datasheets
DJT16E25-61SN
Plug, Female Sockets Aluminum Free Hanging (In-Line) 61 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk N (Normal) Bayonet Lock