DJT16E25-61SC
Mfr.Part #
DJT16E25-61SC
Description
CONN PLUG FMALE 61POS GOLD CRIMP
Orientation :
C
Connector Type :
Plug, Female Sockets
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Current Rating :
7.5A
Crimp
Contact Plating :
Gold
Max Operating Temperature :
175°C
REACH SVHC :
No SVHC
Bayonet Lock
Min Operating Temperature :
-65°C
Current Rating (Amps) :
7.5A
Gender :
Male
Number of Contacts :
Plastic
Feature :
Datasheets
DJT16E25-61SC
Plug, Female Sockets Aluminum Free Hanging (In-Line) 61 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk C Bayonet Lock