DJT16E25-61PB
Mfr.Part #
DJT16E25-61PB
Description
CONN PLUG MALE 61POS GOLD CRIMP
REACH SVHC :
yes
Current Rating :
7.5A
Aluminum
Reach Compliance Code :
Connector Type :
Plug, Male Pins
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Orientation :
B
Datasheets
DJT16E25-61PB
Plug, Male Pins Aluminum Free Hanging (In-Line) 61 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk B Bayonet Lock