DJT16E25-29HB
Mfr.Part #
DJT16E25-29HB
Description
CONN PLUG MALE 29POS GOLD CRIMP
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Connector Type :
Plug, Male Pins
Orientation :
B
Current Rating :
13A
Number of Positions :
29
Datasheets
DJT16E25-29HB
Plug, Male Pins Aluminum Free Hanging (In-Line) 29 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk B Bayonet Lock