DJT16E25-29HA
Mfr.Part #
DJT16E25-29HA
Description
CONN PLUG MALE 29POS GOLD CRIMP
Olive Drab
Contact Plating :
Unknown
Max Operating Temperature :
175°C
Orientation :
A
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Number of Positions :
29
Free Hanging (In-Line)
Feature :
Plastic
Min Operating Temperature :
-65°C
Current Rating :
13A
Connector Type :
Plug, Male Pins
Current Rating (Amps) :
13A
Aviation, Automotive, Military
Number of Contacts :
29
Datasheets
DJT16E25-29HA
Plug, Male Pins Aluminum Free Hanging (In-Line) 29 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk A Bayonet Lock