DJT16E25-24PC
Mfr.Part #
DJT16E25-24PC
Description
CONN PLUG MALE 24POS GOLD CRIMP
Free Hanging (In-Line)
Number of Contacts :
24
Connector Type :
Plug, Male Pins
Current Rating :
23A
Orientation :
C
Feature :
Shielded
Contact Plating :
Gold
Current Rating (Amps) :
13A 23A
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Number of Positions :
24
Free Hanging
Max Operating Temperature :
175°C
Shielded
Min Operating Temperature :
-65°C
REACH SVHC :
yes
Datasheets
DJT16E25-24PC
Plug, Male Pins Aluminum Free Hanging (In-Line) 24 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk C Bayonet Lock