DJT16E25-24PB
Mfr.Part #
DJT16E25-24PB
Description
CONN PLUG MALE 24POS GOLD CRIMP
Orientation :
B
Number of Positions :
24
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Applications :
Aviation, Automotive, Military
Reach Compliance Code :
REACH SVHC :
yes
Connector Type :
Plug, Male Pins
Current Rating (Amps) :
13A 23A
Published :
Current Rating :
23A
Datasheets
DJT16E25-24PB
Plug, Male Pins Aluminum Free Hanging (In-Line) 24 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk B Bayonet Lock