DJT16E25-24JB
Mfr.Part #
DJT16E25-24JB
Description
CONN PLUG FMALE 24POS GOLD CRIMP
Current Rating :
23A
Current Rating (Amps) :
13A 23A
Connector Type :
Plug, Female Sockets
Number of Positions :
24
Orientation :
B
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Datasheets
DJT16E25-24JB
Plug, Female Sockets Aluminum Free Hanging (In-Line) 24 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk B Bayonet Lock