DJT16E25-24HC
Mfr.Part #
DJT16E25-24HC
Description
CONN PLUG MALE 24POS GOLD CRIMP
Circular Connector Assemblies
Current Rating (Amps) :
13A 23A
Contact Finish - Mating :
Gold
Feature :
Number of Positions :
24
Operating Temperature :
-65°C~175°C
REACH SVHC :
Unknown
Free Hanging (In-Line)
Number of Contacts :
24
Plastic
Contact Plating :
Free Hanging
Min Operating Temperature :
-65°C
Orientation :
C
Connector Type :
Plug, Male Pins
Current Rating :
23A
Published :
Max Operating Temperature :
175°C
Datasheets
DJT16E25-24HC
Plug, Male Pins Aluminum Free Hanging (In-Line) 24 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk C Bayonet Lock