DJT16E25-19SC
Mfr.Part #
DJT16E25-19SC
Description
CONN PLUG FMALE 19POS GOLD CRIMP
Crimp
Number of Contacts :
19
Connector Type :
Plug, Female Sockets
Current Rating :
23A
Olive Drab
Min Operating Temperature :
-65°C
Operating Temperature :
-65°C~175°C
COPPER ALLOY
Feature :
Gold
Contact Plating :
Orientation :
C
50.0μin 1.27μm
Max Operating Temperature :
175°C
1 (Unlimited)
Current Rating (Amps) :
23A
REACH SVHC :
yes
Datasheets
DJT16E25-19SC
Plug, Female Sockets Aluminum Free Hanging (In-Line) 19 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk C Bayonet Lock